Miben segíthetek?
<
Nyomtatás

Leltár (gyártási számmal)

Legtöbb ügyfelünk évente egyszer készít leltárt, jellemzően az év végén vagy az év elején, így a tavalyi leltár emléke már messze jár. Leírásunkban összefoglaljuk a CashMan leltározási folyamatát, hogy gördülékenyen menjen a következő leltározás.

FIGYELEM! Ha ön NEM gyártási számok szerint tartja nyilván a készletét, ez a leltár NEM alkalmas a készlet rendezésére!!

Mi történik leltározáskor a CashManben?

A leltározás során a fizikailag fellelhető leltárkészletet kell rögzíteni a CashMan rendszer leltár ablakában. Ez a folyamat akár napokig is eltarthat, de a vége mindig az, hogy megtörténik a korrekció, ami a nyilvántartott készletmennyiségeket korrigálja a fizikai leltározott mennyiségekre.

Tulajdonképpen az történik, hogy a leltárkorrekció alkalmával beérkezett szállítólevél készül leltárkorrekció megnevezéssel. Ez a leltárkorrekció tartalmazza a hiányok és a többletek szerint a korrigáló mennyiségeket. Például, ha a nyilvántartott készlet 100 db, de csak 90 db-ot találtunk a leltár során, akkor ez a -10 db jelenik meg a leltárkorrekció során.

Két fontos dolog, mielőtt nekilátnánk a leltár folyamatának ismertetésének:
A leltár egy gépen végezhető. Ha egy terméknek nem adunk leltározott mennyiséget, a készlete 0 lesz. Tehát a leltár nem alkalmas arra, hogy egy-egy termék készletét korrigáljuk.

Mik a leltározás lépései?

    1. A leltár paraméterek beállítása
    2. Új leltár indítása
    3. Excel leltár ív export
    4. Excel kitöltése
    5. Import
    6. Leltárkorrekció

1. Leltár paraméterek beállítása

Első lépésként válassza ki, hogy melyik raktárban és melyik termékcsoportot szeretné leltározni. A termékcsoportnál választható az összes, így egyben lehet az összes termékcsoportot leltározni.

2. Új leltár indítása

A leltározást az “Új leltár” gombbal indíthatja el. A felugró ablak kér egy megerősítést, hogy indíthatja-e a leltárt. Ha jóváhagyja, a leltározási paraméterek letiltódnak, nem lehet azokon változtatni, megjelenik a leltár száma és megjelennek a termékek.

3. Leltár ív export

Az egyéb funkciók alatt található az Excel letár ív export menüpont. Ez az összes készleten összes terméket kiexportálja egy XLS fájlba.

4. Excel táblázat kitöltése

Az Excel táblázatban adja meg a leltározott mennyiségeket a megfelelő terméknél. Amennyiben olyan terméket talált, aminek a gyártási száma nem szerepel a táblázatban új sorként vegye fel, és adja meg az adatait. 

5. Import

Ha végzet a táblázat kitöltésével, az egyéb funkciók alatt található import menüponttal importálja be a táblázatot. A CashMan a megadott értékeket bejegyzi a külön felvett tételekkel együtt.

6.Leltárkorrekció

A leltárkorrekció gombbal lezárhatja a leltárt, elkészül a leltárkorrekció és a készletlista a leltározott mennyiséget fogja mutatni.

Ha elindítja a leltárkorrekciót, egy megerősítő ablakban még egyszer jóvá kell hagynia. Ha igent mond, egy ablak informálja, hogy a beérkezett szállítók ablakban elkészültek a korrekciós szállítólevelek.

6+ Mit tehet, ha ezután vesz észre egy hibát?

Ha engedélyezve van a beérkezett szállítók módosítása, akkor ott lehet a hibás tételt javítani. Ha ez nincs engedélyezve, akkor egy ugyan ilyen beérkezett szállítóval lehet korrigálni a hibát.

Semmiképpen ne használja a leltárt egy-egy tétel korrigálására, mert a nem leltározott tételek készletértéke lenullázódik!!

Tartalom
Weboldalunkon cookie-kat használunk, hogy biztosítsuk a legjobb élményt a weboldalunkon